W czwartek 19.04.2018 roku w godzinach 9:30 – 13:15 odbył się na Uniwersytecie Szczecińskim Dzień z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym. W programie spotkania z uczniami szczecińskich liceów ogólnokształcących znalazły się dwa wykłady przygotowane przez nauczycieli akademickich zatrudnionych w Instytucie Matematyki: „Liczby pierwsze w kryptografii”, który wygłosiła dr hab. Katarzyna Kuhlmann oraz „Zagadnienia sterowania i ich zastosowania”, który wygłosił prof. dr hab. Grzegorz Sklyar. Program dnia uwzględniał również zajęcia przygotowane przez pracowników i studentów Instytutu Fizyki. Uczestnicy doświadczyli „Zagadek doświadczalnych  z mechaniki” z dr Tadeuszem Molendą, zagubili się w „Labiryncie nauki” z dr Waldemarem Staroń i dr Mateuszem Paczwą, na własne oczy dostrzegli „Optykę bez mrugnięcia okiem” pod czujnym wzrokiem dr Marcina Ślęczki i mgr Janusza Mielnika oraz odetchnęli pod czas „Kina naukowego” wraz z  dr Katarzyna Leszczyńska i dr Natalia Targosz-Ślęczka.

• Galeria

Zobacz pozostałe zdjęcia z Dnia z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym