Konkurs na stypendium naukowe dla doktoranta.

Kierownik projektu „Zeta funkcje grup i układów dynamicznych ” ogłasza konkurs na stypendium naukowe dla doktoranta. Projekt finansowany jest z Polsko-Niemieckiej Inicjatywy „Beethoven 2”, finansowanej wspólnie przez Narodowe Centrum Nauki NCN i Niemiecką Fundację Badawczą DFG.

Wymagania:

1. Ukończone studia magisterskie (studia I i II stopnia) z matematyki.
    2. Odbywanie studiów doktoranckich w czasie ubiegania się o stypendium.
    3. Wymagane płynne posługiwanie się językiem angielskim w mowie i w piśmie.
    4. Wymagana predyspozycje do pracy naukowej.
    5. Pożądane jest pewne doświadczenie z teorii grup, topologii algebraicznej lub teorii liczb.
      Doświadczenie w powiązanych z tematyką projektu zeta funkcjach grup i/lub  układów dynamicznych będzie dodatkową zaletą, ale nie jest niezbędne.
    6. W zgłoszeniach oceniane będą: średnia ocen ze studiów, oraz dotychczasowa aktywność naukowa. W razie konieczności o wyniku
      rekrutacji zadecyduje rozmowa w języku angielskim.
    7. Stypendium kończy się przygotowaniem  rozprawy doktorskiej  na podstawie zadań zrealizowanych podczas zatrudnienia w projekcie.

Opis zadań:

Doktorant będzie uczestniczyć w realizacji projektu „Zeta funkcje grup i układów dynamicznych”. Projekt ma na celu połączenie istniejących technologii służącychdo wyliczenia reprezentacji oraz klas sprzężonych grup, z ideami z teorii punktów stałych Nielsen-Reidemeister’a oraz ostatecznie zastosowania ich w przypadku skręconym przez endomorfizm.
    Doktorant będzie pracował pod kierunkiem Aleksandra Felshtyna w  Instytucie Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Wyniki badań będą przedstawiane na szkołach i konferencjach  naukowych.

Warunki zatrudnienia:

• Wynagrodzenie w formie stypendium naukowego w wysokości 3000 zł brutto/miesiąc.
    • Stypendium przewidziane na okres 36 miesięcy.
    • Rozpoczęcie pracy w projekcie od stycznia 2018.

Dokumenty niezbędne przy ubieganiu się o stypendium:

• pełne CV wraz z listą publikacji
    • kserokopia dowodu osobistego
    • odpis dyplomu ukończenia szkoły wyższej wraz z suplementem
    • przynajmniej jeden list polecający od samodzielnego pracownika naukowego
    • opis zainteresowań naukowych
    • kopia pracy magisterskiej

Na podstawie dostarczonych materiałów zostanie przygotowana lista rankingowa. Najlepsi kandydaci wezmą udział w rozmowie kwalifikacyjnej.

Osoby zainteresowane ofertą prosimy o przesłanie wymaganych dokumentów do dnia 6 grudnia 2017 roku pocztą elektroniczną na adres:

Zgłoszenia bądź wszelkie pytania przyjmuje kierownik projektu: