• Informacje ogólne

Jednostka prowadząca Instytut Matematyki
    Wydział Wydział Matematyczno-Fizyczny
    Cel studiów Doskonalenie kwalifikacji zawodowych
    Opis /Program W ramach kursu uczestnik zostanie zapoznany z podstawowymi pojęciami, twierdzeniami i metodami rachunku prawdopodobieństwa i statystyki opisowej oraz odpowiednimi przykładami przydatnymi w nauczaniu szkolnym. Ponadto uczestnik kursu nabędzie umiejętność wykorzystywania programów komputerowych do wykonywania podstawowych obliczeń statystycznych. Kurs ma za zadanie zapoznać uczestników z podstawowymi metodami rozwiązywania zadań z rachunku prawdopodobieństwa, podstawowymi błędami popełnianymi w rozumowaniach probabilistycznych oraz wykształcić u nich umiejętności kształtowania i rozwijania intuicji probabilistycznych u uczniów.
    Uczestnicy Nauczyciele uczący matematyki w  szkole podstawowej, gimnazjalnej lub ponadgimnazjalnej.
    Prowadzący Zajęcia prowadzić będą pracownicy naukowo-dydaktyczni i dydaktyczni z wieloletnim stażem zawodowym, zatrudnieni w Instytucie Matematyki.
    Czas trwania 4 miesiące, 50 godzin
    Opłata
  • Terminy

rekrutacja i składanie dokumnetów
    • nabór zimowy: wrzesień
    • nabór letni: luty
    rozpoczęcia zajęć
    • nabór zimowy: październik
    • nabór letni: marzec
    terminy zajęć Zajęcia odbywać się będą w soboty. Dokładny plan zajęć zostanie podany w terminie późniejszym.
  • Wymagane dokumenty

Rekrutacja odbywa się bez egzaminów wstępnych, wg kolejności złożenia dokumentów aż do wypełnienia limitu miejsc (30).

Wymagane dokumenty:

• kwestionariusz osobowy,
    • 1 zdjęcie, legitymacyjne
    • poświadczona przez uczelnię fotokopia dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość uczestnika kursu.
  • Sposób składania dokumentów

Dokumenty można dostarczyć osobiście bądź za pośrednictwem poczty listem poleconym na adres:

Uniwersytet Szczeciński

Wydział Matematyczno-Fizyczny

Sekretariat Instytutu Matematyki (pokój 20)

ul.Wielkopolska 15