W październiku 2018 roku na Wydziale Matematyczno-Fizycznym rusza program   międzynarodowych studiów doktoranckich.
W ramach tego programu Uniwersytet Szczeciński oferuje stypendia dla studentów w wysokości ok 4000 złotych. Stypendia będą przyznawane na dwa lata z możliwością dwukrotnego przedłużenia na rok. Najlepsi  studenci mogę dodatkowo otrzymać stypendium Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego w wysokości 1000 złotych.

Poza kursami oferowanymi na naszym Wydziale, doktoranci mają możliwość uczestniczenia w kursach  i wydarzeniach naukowych oferowanych przez Berlińską Szkołę Matematyczną.
Ze Szczecina można łatwo dostać się do Berlina pociągiem. Istnieją tanie bilety w relacji Szczecin – Berlin, które umożliwiają darmowy transport komunikacją miejską w Berlinie. Kursy ukończone na berlińskich uniwersytetach będą uznane przez nasz  Wydział.

Grupy badawcze na naszym Wydziale [Badania naukowe-IM], [Badania naukowe-IF] mają wysoki międzynarodowy poziom oraz prowadzą badania  we współpracy z wieloma polskimi i międzynarodowymi ośrodkami  [Współpraca-IM], [Współpraca-IF]. Współpraca ta skutkuje wizytami światowej klasy naukowców w ramach kolokwium, wizyt naukowych  oraz  konferencji organizowanych na naszym Wydziale [Kolokwium Matematyczne], [Seminaria-IM], [Seminaria-IF].  Zachęcamy naszych studentów do skorzystania z tych koneksji w celu rozwijania własnej współpracy międzynarodowej.

Dalsze informacje o programie studiów doktoranckich oraz o dostępnych opiekunach naukowych można uzyskać u

z matematyki: z fizyki:
Prof. Franz-Viktor Kuhlmann, fvk@usz.edu.pl, Prof. Konrad Czerski, konrad.czerski@usz.edu.pl.

Aplikacje na studia doktoranckie prosimy przesyłać do:

Dziekan
Wydziału Matematyczno-Fizycznego
ul. Wielkopolska 15
70-451 Szczecin
Poland

Wnioski o przyjecie na studia doktoranckie będą przyjmowane do 20 października.