Święto fizyki medycznej i konkurs dla młodzieży

  Szczeciński Oddział Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej wraz z Wydziałem Matematyczno-Fizycznym Uniwersytetu Szczecińskiego, Zakładem Fizyki Medycznej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie oraz Zachodniopomorskim Centrum Onkologii w Szczecinie zaprosiły uczniów zachodniopomorskich szkół na wspólne świętowanie obchodów Międzynarodowego Dnia Fizyki Medycznej, które zaplanowane są na 9 listopada 2018 roku. Podczas spotkania odbędzie się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu wojewódzkiego dla młodzieży ponadgimnazjalnej.

   

  W ramach tegorocznych obchodów po raz kolejny już odbył się konkurs, którego celem było rozbudzanie zainteresowania fizyką,ukazywanie związku pomiędzy fizyką a medycyną oraz popularyzowanie zawodu fizyka medycznego. Wyzwanie to skierowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego. Aby wziąć udział w konkursie należało przygotować prezentację multimedialną, której tematem było ukazanie roli fizyki w medycynie.

   

  Obchody poświęcone będą popularyzowaniu tematyki związanej z fizyką medyczną. W programie święta odbędą się również wykłady otwarte: „Badania elektrofizjologiczne narządu wzroku”, „Metody obrazowania pacjenta w połączeniu z bramkowaniem oddechowym”, „Unity – Czy jesteśmy gotowi na zmiany w globalnych standardach leczenia” oraz „Sztuczna inteligencja w radiologii”.

   

  Udział w obchodach, które odbędą się w piątek, 9 listopada, w auli Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego, przy ul. Wielkopolskiej, jest całkowicie bezpłatny – obowiązywała jednak rezerwacja miejsc. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.20.

   

  Program wydarzenia oraz szczegóły konkursu znajdują się na stronie internetowej: www.fm.usz.edu.pl.